SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F10-11
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera F Ö Röd Gr3 -09
2023/24: Pantamera F Ö Röd Gr4 -10
2022/23: Pantamera F Mellersta Röd Gr 3 (-09)
2022/23: Pantamera F Östra Röd Gr 3 (-09)
2021/22: Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10)
2021/22: Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09)
2020/21: Pantamera FÖBlå Gr1(-08)
2020/21: Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2
2019/20: Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2
2019/20: Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2
2018/19: Poolspel Flickor Lätt/medel Gr 2
2018/19: Poolspel Flickor Lätt/medel Gr 2
SEPTEMBER 2023
02
10:20
lör
10:20
Nybro OG hallen.
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC) F10/11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC) F10/11
-
OKTOBER 2023
08
12:00
sön
12:00
OG-Hallen
Nybro IBK F10 -
CL98IC F10-11/2
2 - 7
14
10:00
lör
10:00
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- FBC Karlskrona F09-10
3 - 2
15
15:00
sön
15:00
SBB Arena
CL98IC F10-11/2
- FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/1
1 - 2
21
11:00
lör
11:00
Oskarshamns Sporthall A-hall
Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 -
CL98IC F10-11/1
3 - 9
22
11:00
sön
11:00
Vedeby Sporthall A
FBC Karlskrona F10-11 -
CL98IC F10-11/2
2 - 6
28
12:00
lör
12:00
OG-Hallen
Nybro IBK F09 -
CL98IC F10-11/1
3 - 9
29
13:00
sön
13:00
Allaktivitetshuset, Rockneby
CL98IC F10-11/2
- Alvesta IBK F10-11
3 - 6
NOVEMBER 2023
08
18:30
ons
18:30
Gårdby Sporthall
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10-12 -
CL98IC F10-11/2
3 - 6
11
09:30
lör
09:30
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- Jämjö IBK F09-11
8 - 4
19
11:45
sön
11:45
Ingelstads Sporthall
Ingelstad IBK F09-10/2 -
CL98IC F10-11/1
10 - 1
19
12:30
sön
12:30
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/2
- Hovshaga AIF F10
1 - 4
25
10:00
lör
10:00
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- Växjö IBK Utveckling F10
3 - 1
26
13:00
sön
13:00
Torsås Sporthall
Slätafly/SK IBK F11-12 -
CL98IC F10-11/2
2 - 9
DECEMBER 2023
02
16:00
lör
16:00
Allaktivitetshuset, Rockneby
CL98IC F10-11/2
- Böda IK Böda/Högby F10-11
7 - 1
03
09:30
sön
09:30
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- FBC Kalmarsund Ungdom F09/1
1 - 5
10
10:30
sön
10:30
Falkenbergshallen
CL98IC F12/1 -
CL98IC F10-11/2
3 - 8
16
15:00
lör
15:00
SBB Arena
CL98IC F10-11/2
- Nybro IBK F10
2 - 7
JANUARI 2024
12
18:30
fre
18:30
Ölands Bank Center A
FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/1 -
CL98IC F10-11/2
1 - 6
14
11:00
sön
11:00
Vedeby Sporthall A
FBC Karlskrona F09-10 -
CL98IC F10-11/1
2 - 5
20
10:00
lör
10:00
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10
7 - 1
21
14:30
sön
14:30
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/2
- FBC Karlskrona F10-11
6 - 2
27
16:00
lör
16:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC F10-11/1
- Nybro IBK F09
2 - 3
28
13:00
sön
13:00
Alvesta Sporthall
Alvesta IBK F10-11 -
CL98IC F10-11/2
3 - 5
FEBRUARI 2024
03
14:00
lör
14:00
Allaktivitetshuset, Rockneby
CL98IC F10-11/2
- Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10-12
6 - 5
04
12:00
sön
12:00
Jämjö Sporthall
Jämjö IBK F09-11 -
CL98IC F10-11/1
0 - 7
10
14:00
lör
14:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/1
- Ingelstad IBK F09-10/2
1 - 2
11
14:00
sön
14:00
Hovshaga Sporthall
Hovshaga AIF F10 -
CL98IC F10-11/2
9 - 4
MARS 2024
02
13:00
lör
13:00
Fortnox Arena B-hall
Växjö IBK Utveckling F10 -
CL98IC F10-11/1
5 - 3
03
12:00
sön
12:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC F10-11/2
- Slätafly/SK IBK F11-12
6 - 2
09
16:45
lör
16:45
Ölands Bank Center A
FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 -
CL98IC F10-11/1
6 - 1
10
13:00
sön
13:00
Åkerbohallen
Böda IK Böda/Högby F10-11 -
CL98IC F10-11/2
5 - 7
16
10:00
lör
10:00
Falkenbergshallen
CL98IC F10-11/2
- CL98IC F12/1
7 - 1
Sponsorer