SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P10
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera P MS Röd Gr5 -09
2023/24: Pantamera P Ö Röd Gr6 -10
2022/23: Pantamera P Östra Röd Gr 7 (-10)
2022/23: Pantamera P Östra Röd Gr 8 (-10)
2021/22: Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10)
2021/22: Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10)
2020/21: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 4
2020/21: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 4
2019/20: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 7
2019/20: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 7
2019/20: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 7
2018/19: Poolspel Pojkar Lätt Gr 2
2018/19: Poolspel Pojkar Lätt Gr 2
SEPTEMBER 2023
29
18:30
fre
18:30
Färjehallen
FBC Kalmarsund -
CL98
-
OKTOBER 2023
08
10:00
sön
10:00
Ölands Bank Center A
FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 -
CL98IC P10/1
5 - 0
14
12:00
lör
12:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/1
- Växjö IBK Utveckling P09/2
2 - 7
15
12:00
sön
12:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/2
- Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit
10 - 1
21
13:00
lör
13:00
Rottne Sporthall
Rottne IF P09-10 -
CL98IC P10/1
-
22
16:30
sön
16:30
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/2
- Craftstadens IBK Oskarshamn P10
16 - 3
25
17:30
ons
17:30
Gårdby Sporthall
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 -
CL98IC P10/2
10 - 10
28
11:30
lör
11:30
Vedeby Sporthall A
FBC Karlskrona P10 -
CL98IC P10/2
3 - 6
28
12:00
lör
12:00
Vislanda Sporthall
Vislanda IF P08-09 -
CL98IC P10/1
4 - 14
NOVEMBER 2023
11
16:00
lör
16:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/1
- Ryds SK P08-09
4 - 3
19
16:00
sön
16:00
Krungårdshallen
Sandbäckshults IBK P09-10 -
CL98IC P10/2
5 - 6
25
12:00
lör
12:00
Rinkabyholms sporthall
CL98IC P10/2
- Hovmantorps GOIF P10
15 - 2
26
13:00
sön
13:00
Olofströms Sporthall
Olofströms IBK P09-10 -
CL98IC P10/1
3 - 5
DECEMBER 2023
03
11:00
sön
11:00
Torsås Sporthall
Slätafly/SK IBK P09-10 -
CL98IC P10/2
2 - 6
03
16:00
sön
16:00
Kalmar Sporthall D-hall
CL98IC P10/1
- Alvesta IBK P09
11 - 4
08
18:00
fre
18:00
Falkenbergshallen
CL98IC P10/2
- FBC Kalmarsund Ungdom P10
7 - 6
09
13:00
lör
13:00
Rottne Sporthall
Rottne P11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC) P11
-
09
15:30
lör
15:30
Innebandyhallen
FBC Ljungby P08-09/2 -
CL98IC P10/1
4 - 9
15
19:30
fre
19:30
Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
CL98IC P10/1
- FBC Kalmarsund Ungdom P09/1
3 - 12
16
12:00
lör
12:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/2
- Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09
8 - 7
JANUARI 2024
13
11:30
lör
11:30
Fortnox Arena A-hall
Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit -
CL98IC P10/2
2 - 7
14
11:30
sön
11:30
Fortnox Arena A-hall
Växjö IBK Utveckling P09/2 -
CL98IC P10/1
7 - 1
21
11:00
sön
11:00
Oskarshamns Sporthall B-hall
Craftstadens IBK Oskarshamn P10 -
CL98IC P10/2
0 - 7
21
12:30
sön
12:30
Falkenbergshallen
Inställd CL98IC P10/1
- Rottne IF P09-10
-
21
13:00
sön
13:00
Lindsdals Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC) P11
- FBC Kalmarsund P11
-
27
12:00
lör
12:00
Falkenbergshallen
CL98IC P10/1
- Vislanda IF P08-09
-
28
12:00
sön
12:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/2
- FBC Karlskrona P10
7 - 4
FEBRUARI 2024
03
14:00
lör
14:00
Ryds Sporthall
Ryds SK P08-09 -
CL98IC P10/1
3 - 5
09
18:30
fre
18:30
Falkenbergshallen
CL98IC P10/2
- Sandbäckshults IBK P09-10
4 - 2
MARS 2024
03
15:00
sön
15:00
Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P10 -
CL98IC P10/2
3 - 3
09
11:15
lör
11:15
Alvesta Sporthall
Alvesta IBK P09 -
CL98IC P10/1
5 - 4
09
14:00
lör
14:00
Falkenbergshallen
CL98IC P10/2
- Slätafly/SK IBK P09-10
7 - 5
10
12:00
sön
12:00
Allaktivitetshuset, Rockneby
CL98IC P10/1
- Olofströms IBK P09-10
5 - 4
15
19:00
fre
19:00
Ölands Bank Center A
FBC Kalmarsund Ungdom P10 -
CL98IC P10/2
4 - 3
17
10:30
sön
10:30
Falkenbergshallen
CL98IC P10/1
- FBC Ljungby P08-09/2
3 - 15
Sponsorer