SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F12
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
CL98IC
Senior
Dam Div.1
Herr Div.1
Herr Div.3/JAS
CL98IC Tigers
Pojkar
HJ17/P07
P08
P09
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
Flickor
DJ18 Juniorallsvenskan
DJ17/F08-09
F10-11
F12
F13
F14-15
F16/17
Styrelse
Om klubben
Säker & Trygg Förening
CL98s Summercamp
Föräldrapodden
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2022/23: Pantamera F Mellersta Blå Gr 1 (-11)
2022/23: Pantamera F Östra Blå Gr 1 (-11)
SEPTEMBER 2023
29
13:00
fre
13:00
BästkustCupen Wallenstam Arena
-
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
OKTOBER 2023
07
09:00
lör
09:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Växjö IBK Utveckling
-
08
08:30
sön
08:30
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- SSG F10-12
-
08
14:30
sön
14:30
Övrig plats
Kalmar FF
- Malmö FF
-
14
09:40
lör
09:40
Övrig plats
Hovshaga -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
15
11:00
sön
11:00
Övrig plats
Carlshamns IBK F11-12 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
21
08:30
lör
08:30
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Slätafly/SK IBK F11-12
-
22
13:00
sön
13:00
Gröndalshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Ingelstad IBK F10-11
-
28
10:15
lör
10:15
Övrig plats
Gantebo IBK F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
29
08:30
sön
08:30
Övrig plats
FBC Karlskrona F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
29
16:00
sön
16:00
Kalmar Sporthall / E-hallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Alvesta IBK F10-11
-
NOVEMBER 2023
02
08:15
tor
08:15
Övrig plats
Gransholms IF F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
11
11:00
lör
11:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Växjö IBK Utveckling F11
-
11
13:00
lör
13:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Böda IK F10-11
-
19
10:15
sön
10:15
Övrig plats
Älmhults IBK F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
21
17:00
tis
17:00
Övrig plats
Nybro IBK F10 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
26
09:00
sön
09:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- FBC Kalmarsund Ungdom F11-12
-
26
13:00
sön
13:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Ryds SK F10-11
-
DECEMBER 2023
02
08:15
lör
08:15
Övrig plats
Gransholms IF F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
02
17:00
lör
17:00
Övrig plats
Alvesta IBK F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
10
09:30
sön
09:30
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- CL98IC F10-11
-
10
11:30
sön
11:30
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Hovshaga AIF F11
-
15
18:00
fre
18:00
Övrig plats
SSG IF F10-12 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
16
11:00
lör
11:00
Övrig plats
Växjö IBK Utveckling F11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
28
08:00
tor
08:00
Övrig plats
Växjö IBK Utveckling -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
JANUARI 2024
03
14:00
ons
14:00
Övrig plats
Gothia Göteborg -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
12
18:00
fre
18:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Hovshaga AIF F10
-
14
11:00
sön
11:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Carlshamns IBK F11-12
-
14
11:00
sön
11:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Carlshamns IBK F11-12
-
18
17:15
tor
17:15
Övrig plats
Slätafly/SK IBK -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
21
11:15
sön
11:15
Övrig plats
Ingelstad IBK F11-12 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
28
13:00
sön
13:00
Rinkabyholms Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- FBC Karlskrona F10-11
-
FEBRUARI 2024
03
11:00
lör
11:00
Övrig plats
Böda IK F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
06
16:45
tis
16:45
Övrig plats
Växjö IBK Utveckling F11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
09
18:00
fre
18:00
Lindsdals Sporthall
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Gantesbo IBK F10-11
-
11
14:00
sön
14:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Älmhults IBK F10-11
-
15
18:00
tor
18:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Nybro IBK F10
-
MARS 2024
02
10:20
lör
10:20
Övrig plats
Ryds SK F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
09
11:00
lör
11:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
- Gransholms IF F10-11
-
15
18:00
fre
18:00
Övrig plats
FBC Kalmarsund Umgdom F11-12 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
16
09:00
lör
09:00
Kalmar Falkenbergshallen
CL98IC F10-11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
17
09:10
sön
09:10
Övrig plats
Hovshaga AIF F11 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
APRIL 2024
12
12:00
fre
12:00
Övrig plats
Örebrocupen 2024 -
CL98IC (Calmare Lindsdals IBC)
-
Sponsorer